Sport na Šumavě

LYŽAŘSKÉ TRASY

Kvilda je považována za ráj pro milovníky běžek. Leží v běžkařském srdci Šumavy – kde je kromě Kvildy možné navštívit Horskou Kvildu, pramen Vltavy, Bučinu, Filipovu Huť nebo Modravu. Stovky kilometrů perfektně upravených tras Vám poskytnou nevšední zážitek z poznávání krás Šumavy

Projekt Bílá stopa – lyžařské stopy na Šumavě.

SJEZDOVKY A VLEKY NA ŠUMAVĚ

Přímo na Kvildě se nachází SKI areál Kvilda, kde se nachází 5 vleků, z toho 2 s večerním lyžováním. Volně přístupný upravovaný sáňkařský svah. Celý areál je zasněžován. Aparthotel je situován tak, že lze k těmto vlekům sjet přímo od domu na lyžích. Sjezdovky jsou určeny pro lyžaře a snowboardisty začátečníky. Celá Šumava skýtá nepřeberné množství možností sjezdového lyžování. Samozřejmostí je zajištění dopňkových služeb jako jsou půjčovny lyží, občerstvení, lyžařské školy a další.

ŠUMAVSKÝ SKIPAS

Společný ŠUMAVSKÝ SKIPAS! Všechny jízdenky vydané ve Ski areálu Kvilda platí také na vlecích Tatrapoma na Nových Hutích, v areálu U Horejšů, v areálu Kubova Huť a na malých vlecích v areálu Zadov-Kobyla.

Odkazy na jednotlivá lyžařská střediska

SKI areál Kvilda

Lyžařský areál Zadov

Sportovní areál Špičák

SKI Areál Lipno

Lyžařské středisko Velký Javor

 

ZELENÉ AUTOBUSY

zajišťují sezónní veřejnou dopravu pro návštěvníky i místní obyvatele v Národním parku Šumava

https://www.npsumava.cz/navstivte-sumavu/zelene-linky-sumavy/

CYKLOTRASY

S podporou serveru Cyklisté vítáni naleznete mapy a tipy na výlety na www.stezky.cz

Doporučená trasa:

Kvilda – Knížecí Pláně – Ždárské jezero – Polecká nádrž – Knížecí Pláně – Kvilda

Cyklovýlet

Kvilda – Horská Kvilda – Březník – Kvilda

Tato cyklotrasa Vás zavede na významná místa v okolí Kvildy a Modravy.

Výjezdní místo této cyklotrasy je Kvilda. Odtud se cesta line směrem na Horskou Kvildu. Zde se stáčí na Filipovu Huť a Modravu. Z Modravy cesta mírně stoupá podél Modravského potoka na Březník. V této lokalitě uvidíte nejvíce zasaženou oblast  Šumavy kůrovcovou kalamitou. Po výjezdu na Březník se můžete občerstvit na zdejší Hájovně. Z Březníku je nádherně vidět vrchol Luzného. Následně se cesta vrací o kousek zpět v protisměru, ale asi po 2 km odbočuje doprava směrem Na Ztraceném. Odtud následuje prudké stoupání na Černou Horu cca 3 km. Zajímavostí je stejná nadmořská výška s Poledníkem 1315 m.n.m.  Za pěkného počasí je z Černé hory vidět Velký a Malý Javor. Z Černé Hory Vás čeká už jen příjemný sjezd k Pramenům Vltavy. Zde jsou umístěny zajímavé informační tabule o historii Šumavy a také nové zbudovaná poválková stezka v blízkém okolí pramenů. Z Pramenů Vltavy pokračujete opět v mírném klesání až do Kvildy.

TURISTIKA

https://www.npsumava.cz/tipy-na-vylety/