Ubytování Šumava - dovolená s dětmi - Informace - Výlet Plešné jezero

CZ DE EN Kontakt: telefon: +420 775 313 313 | e-mail: info@aparthotel-teddy.com

 

Šumavská jezera

Všech 8 ledovcových jezer (5 na české a 3 na bavorské straně) vzniklo při postupném tání ledovců, které se vytvořily koncem třetihor při ochlazení klimatu ve střední Evropě na úbočí (nejen) šumavských svahů. Tající ledovce tlačily před sebou množství kamene a štěrku z nichž se pod svahy utvořili mohutné hráze - morénové valy. Tyto hráze zadržely vodu odtátou z ledovců při ústupu poslední doby ledové. Samozřejmě jsou jezera v současnosti napájena jak spodními prameny, tak vnějšími přítoky.

Plešné jezero

plesne

Další jezero, které zde uvedu je Plešné. Leží v nadmořské výšce 1090 m uprostřed lesů sevřeno kamenitými břehy. Jeho rozloha je 7,5 ha a v minulosti byl z tohoto jezera napájen Schwarzenberský plavební kanál. Jezerní pánev byla vyhloubena ve starších čtvrtohorách ledovcem Plechého, po jehož ústupu zbyla hráz tvořena čelní morénou z nahrnutého kamene. Koncová hráz dosahuje výšky 30-40 m a svojí šířkou 1 km je nejširším jezerem na Šumavě. Z dob ranné turistiky (od r. 1911) zde stávala turistická chata, která byla později zdemolovaná.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejčastěji hledaná slovní spojení (jak nás hledáte): ubytování šumava, lyžařská škola, hotel šumava, penzion šumava, apartmány šumava, lyžařské školy, ubytování kvilda, ubytování hory, lyžařské středisko, ubytování v horách, dovolená s dětmi, rodinná dovolená, ubytování apartmány, ubytování apartmán, firemní akce, sportovní soustředění, wellness pobyty, wellness pobyt, skipas, lyžarská školička, aparthotel, horské apartmány, skiareál, ski, na běžky
(c) 2013 www.aparthotel-teddy.com | info@aparthotel-teddy.com | tel.: +420 775 313 313